Idealne prezenty dla mężczyzny, który uwielbia wino

Koneser wina to osoba o wyjątkowym guście, którą niełatwo zaskoczyć ciekawym podarkiem. Jeśli chcesz sprawić przyjemność komuś zaznajomionemu z tematem, z pewnością obdaruj go butelką dobrego trunku lub gadżetem, który doceni. Jaki więc będzie idealny prezent dla mężczyzny-smakosza? Aerator, mała chłodziarka czy może urządzenie do przechowywania otwartych butelek?

Aerator dla pełni smaku

Dobre wino potrzebuje czasu, by uwolnić wszystkie swoje aromaty. Dlatego po otwarciu butelki należy je zostawić na godzinę lub dwie. Wybierając taki prezent dla mężczyzny sprawisz, że czas ten ulegnie skróceniu i będzie można szybciej rozpocząć smakową ucztę. Trójstopniowy wskaźnik dotlenienia pozwala wybrać jaką ilość powietrza dostarczysz do swojego wina. Przelewając trunek przez zbiornik, wprost do kieliszka, otrzymujesz napój o wysokiej, średniej lub niskiej zawartości powietrza. To z pewnością ucieszy niejednego smakosza wykwintnego wina.

Odpowiednie przechowywanie wina

Jeśli szukasz prezentu dla mężczyzny, który lubi smak wina, ale pije go niewiele, wybierz urządzenie do przechowywania otwartych butelek. Specjalny system umożliwia zabezpieczenie dwóch butelek, niezależnie od siebie, tak że jednocześnie można mieć napoczęte białe i czerwone wino. Każde z nich odpoczywa w odpowiedniej temperaturze i nie traci swojego aromatu, ponieważ z wnętrza butelki odpompowywane jest powietrze. Wysoka jakość trunku utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. To pozwala na powolne sączenie wina bez ryzyka utraty reszty. Urządzenie jest stylowe, nowoczesne i niewielkie, co pozwala z łatwością wkomponować się w przestrzeń kuchni.

Chłodziarka lub mały barek

Prawdziwy koneser wina i innych trunków z pewnością ucieszy się, jeśli postanowisz obdarować go mini chłodziarką. To urządzenia zaprojektowane tak, aby cieszyć oko i wpasowywać się w nowoczesne wnętrza. Są w stanie pomieścić od kilku do kilkunastu butelek. Taki prezent dla mężczyzny to gwarancja powodzenia. Chłodziarki pracują bardzo cicho, są wyposażone w delikatne światło, a co najważniejsze, utrzymują butelki w odpowiednio niskiej temperaturze. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w domu lub biurze pracującego mężczyzny.

Warto pamiętać, że najlepszym prezentem dla mężczyzny jest butelka dobrego alkoholu. Albo cała skrzynka. To coś, czym nie wzgardzi żaden obdarowany. Dlatego jeśli nie masz pomysłu na prezent, postaw na uniwersalność i prostotę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl