Jak przechowywać wino w piwniczce i poza nią?

Twoją pasją jest … wino? Jeśli kolekcjonujesz kolejne butelki, zadbaj, by były nie tylko odpowiednio wyeksponowane. Przekonaj się, jak prawidłowo przechowywać wino, by nabrało korzystnych cech i zachwycało smakiem.

Zbuduj swoją kolekcję

Budowanie imponującej kolekcji win, którą możesz w elegancki sposób wyeksponować w specjalnie zaaranżowanej piwniczce, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zobacz, od czego zacząć i dowiedz się, na jakie rozwiązania warto się zdecydować, by móc pochwalić się doskonałą kolekcją!

Przygodę z winem musisz odpowiednio przemyśleć i szczegółowo zaplanować. Przygotowujesz zbiór na własny użytek? Zaczerpnij fachowej wiedzy od doświadczonego winiarza i zacznij działać! Decydując się na konkretne rodzaje win, pamiętaj, że nie wszystkie nadają się do długiego przechowywania, niektóre do pewnego momentu nabierają korzystnych cech, później je tracąc. Warto nabyć maksymalnie 12 sztuk danego rodzaju wina, by móc systematycznie kontrolować jego jakość.

Piwniczka z winem - jak zadbać o odpowiednie warunki?

Decydując się na kolekcję wina, warto zdecydować na odpowiednią aranżację piwniczki. Jakie warunki musi spełniać, by przechowywane w niej trunki nie traciły swoich walorów smakowych? Sprawdź, jak przechowywać wino w piwnicy i ciesz się jego doskonałą jakością.

Zacznijmy od odpowiedniej aranżacji pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalne regały, stworzysz profesjonalną przestrzeń, której nie będziesz się wstydził! Kaskadowe lub jedno, dwu, a nawet ośmiokolumnowe nowoczesne, minimalistyczne regały na wino, to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalne rozwiązania. Odpowiednio zaaranżowana piwniczka to jednak za mało. O czym jeszcze musisz pamiętać?

1. Światło, a właściwie jego brak jest niezwykle istotny w procesie prawidłowego przechowywania wina. Jeśli w pomieszczeniu, w którym zdecydowałeś się zamontować regały, są okna, należy je zasłonić, odcinając dopływ światła słonecznego, które negatywnie wpływa na walory smakowe i jakość przechowywanego wina. Jak bezpiecznie poruszać się po piwniczce, by nie strącić leżakujących win? Możesz zdecydować się na lampki LED’owe.

2. Zadbaj o stały dopływ świeżego powietrza, decydując się na sterowany system wentylacji. Wizyty w piwniczce staną się przyjemnością! Pamiętaj, by unikać przeciągów - nie pozwolą one na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, co może mieć negatywny wpływ na jakość wina.

3. Pamiętaj, by stale kontrolować wilgotność powietrza w piwniczce. Dlaczego tak istotne jest, by nie była ona zbyt niska lub zbyt wysoka? Wilgotność na poziomie poniżej 65% może powodować uszkodzenia korka i psucie się wina, a ta powyżej 80% skutkować pojawieniem się pleśni.

Wino poza piwniczką

Chcesz pochwalić się bogatą kolekcją, częstując gości tym, co w niej najlepsze? Jak przechowywać wino poza piwniczką? Pamiętaj, że przed podaniem powinno być odpowiednio schłodzone - zdecyduj się na profesjonalną chłodziarkę, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i w restauracji. Elegancki, nowoczesny, minimalistyczny model stanie się doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza i pozwoli na profesjonalne przechowywanie wina bezpośrednio przed podaniem!

Twoja przygoda z winem może być fascynująca! Zdecyduj się na wyjątkowe akcesoria i ciesz się doskonałym smakiem przechowywanego wina!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl