Jakie powinny być półki na wino?

Każdy smakosz wina zdaje sobie sprawę, że przechowywanie butelek jest bardzo ważne. Odpowiednio zaprojektowane półki na wino zapewniają stabilność, ale i łatwy dostęp do ulubionego trunku. Podpowiadamy, jakie półki wybrać do piwniczki na wino, spiżarni lub kuchni.

 

Przechowuj wygodnie i ładnie

Przechowywanie delikatnych butelek z winem bywa nie lada wyzwaniem. Schowane w szafkach nie są odpowiednio prezentowane i bardzo trudno wyjąć wybrany trunek bez konieczności wyjęcia i przesuwania wszystkich pozostałych. Zwykłe półki nie są zbyt bezpieczne – butelki łatwo mogą z nich spaść, a większa ich ilość może wręcz doprowadzić do zerwania mebla. Standardowe regały i witryny najczęściej nie mają odpowiedniej wysokości, żeby móc swobodnie ustawić butelki pionowo. Bez względu na ilość butelek i miejsce przechowywania – może to być stylowy salon, kuchnia, spiżarnia oraz, oczywiście, specjalna piwniczka na wina – warto zaopatrzyć się w profesjonalny mebel - półki na wino. Zapewnią one nie tylko dobre przechowywanie, ale i będzie świetnie wyglądać.

Najlepiej wybrać regał z półkami na wino. Solidne materiały, na przykład naturalne drewno, zapewniają stabilność i trwałość. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków dla wina liczą się szczegóły, na przykład to, żeby drewno nie było klejone. Po pewnym czasie klej może rozsychać, co jest zagrożeniem dla stabilności konstrukcji.

 

Kolekcja, która jest powodem do dumy

Jednym z najważniejszych pytań, jakie trzeba sobie zadać przez kupnem półek na wino jest: ile butelek ma ona pomieścić? Ważne jest także to, czy chcemy eksponować niektóre butelki ze swoich zbiorów. Regały mogą pomieścić od kilku, kilkunastu to nawet kilkuset butelek! Świetnym pomysłem jest wybór półek o stosunkowo regularnych kształtach: jeśli zbiór będzie się powiększał, można zamówić kolejny regał w tym samym stylu.

Półki na wino mają budowę umożliwiającą przechowywanie butelek w poziomie, ale są także regały, które mają jedno lub więcej miejsc, w których butelka jest pod kątem lub pionowo – w celu ekspozycji etykiety. To wspaniały sposób na czerpanie jeszcze większej przyjemności z tego ekskluzywnego hobby. Koneserzy z pewnością docenią także regały z miejscem do dekantacji wina, dzięki któremu można złagodzić i wydobyć pełnię smaku nawet bardzo wiekowego trunku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl